fbpx
Naised & Numbrid, kogukonnateatri projekt naistele; TUUM Teater, rakendusteater, kogukonnateater, teater kogukonnaga, lihtsad inimesed laval, lugude jutustamise etendus


Valedest valikutest me saame rääkida alles hiljem, kui on mingid tagajärjed. Kui ma pean praegu tegema mingi valiku, siis ma teen ju oma arvates väga hea valiku! Alles viie või kümne aasta pärast saad aru, et see valik võis olla vale, sest juhtusid mingid asjad, mida sa ei soovinud. Seda näitab aeg, kas valik oli õige või vale…Ma arvan et kõik inimesed teevad valesid valikuid, pole võimalik, et keegi teeb ainult õigeid valikuid.

Tunnistamine, et sa oled teinud vale valiku, võib olla väga valus. Kõik oleneb, millise kaaluga see valik on olnud. Mulle oli see väga valus kogemus. Oleksin pidanud lahutama oma abielu 10 aastat tagasi. Tegemata jätmine ja valiku mitte tegemine võib olla samuti vale valik.

Muutust teha on teadmatusse minek, see võib kaasa tuua igasuguseid asju, mille tagajärgi sa ei tea. Öeldakse, et inimene hakkab alles siis ennast liigutama ja muutma, kui ta enam ei suuda…kui tal on nii ebamugav, et ta ei suuda enam minutitki selles olukorras olla, siis hakatakse alles liigutama. Aga kui kaugel kellelgi see limiit on…kui kaua keegi kannatab, sõltub inimesest. Inimene peab jõudma sinna põhja, kus ta tunneb, et vot nii, nüüd ma enam edasi ei lähe. Siin ma teen oma otsuse ära ja muudan oma elu.

Tagantjärgi saame aru, et see oli õige, aga selle otsuse oleks võinud teha varem.