fbpx

ENEKEN LAASME näitleja etenduses "Naised ja numbrid"

🎭 Miks just selline teater?

Rakendusteater annab võimaluse vaadata enda elu kõrvaltvaataja rollis, samal ajal iseend mängides või astuda mõne teise inimese kingadesse, tema elusündmuste keskmesse/keerisesse, tema rolli kehastades.
Kõik see sünnib koosloomes. Kuigi antud lavastuses jutustavad naised enda ja teiste lugusid monoloogide vormis, on loomeprotsess dialoog lugude jutustajate ja lavastuse idee autorite vahel, et tunda ja tajuda üheskoos lugude mõju, sisu ja edasiantavat sõnumit. Ka keerukaid ja valusaid ühiskondlikke, sotsiaalseid ja suhteprobleeme saab käsitleda kunstilises vormis.
Iga lavastus on kordumatu, sündides antud ajahetkel ning ühendades omavahel erinevate naiste lood, näitlejate rollikehastused ja publiku emotsioonid.

đź‘ 
 Mis teeb sinu jaoks naisest naise?


Naine on õrn, särav ja graatsiline olend, kes koosneb iseseisvusest ja enesekindlusest, rahulolust ja enese väärtustamisest, tugevusest ja sõltumatusest.
Naise eriline sära lööb välja siis, kui ta on õnnelik, armastav, naeratav ja hingelt nooruslik. Eriti kütkestavaks, võluvaks ja vastupandamatuks teeb naise aga x-faktor – see miski, mida ei saa sõnadesse panna, aga mida kõik juba kaugelt tajuvad, tunnetavad, märkavad ja jumaldavad.

🦚
 Mismoodi sa muudaksid maailma paremaks paigaks?

Leierdatud väljendid, aga ometi nii tõesed, sest iga muutus algab iseendast ning mõjutab nii teisi inimesi kui kogu maailma tervikuna. Olles ise õnnelik, muudad sa enda positiivse energiasageduse ja mõtteviisiga ka maailma paremaks paigaks. Iga armastuseenergiat kandev ja väljendav sõna, mõte ja tegu muudab maailma paremaks paigaks.
Õnnelik elu ei ole saatuse and ega juhuse kingitus, vaid meie enda teadlik valik ja otsus, sest nii õnn kui headus tulevad meie seest, mitte väljaspoolt. Õnn peitub elamises, mitte ootamises.
Seetõttu ela elukirglikult ja harmooniliselt igas ajahetkes, õpi ennast päriselt tundma ja armastama, ole tänulik, tee head ja seda, mida armastad, jaga eluilu enda kõige kallimatega, püüa unistusi. Kui oled õnnelik, nakatad ka teisi õnnelikkuse ja positiivsusega. Loo enda eeskujuga ka teistele paremad eeldused selleks, et ka nemad enda seest õnne üles leiaksid ning sooviksid sind peegeldada ja jäljendada, olla, nagu sina – õnnelik ning elada paremas ja õnnelikumas maailmas.